Strażnik mocy MDC-20

Jak łatwo poprawić efektywność energetyczną przedsiębiorstwa i uniknąć opłat karnych na swojej fakturze za prąd poprzez kontrolę mocy 15-stominutowej?

Jednym z podstawowych sposobów osiągnięcia efektywności energetycznej (obok redukcji mocy biernej) jest optymalizacja zakontraktowanej mocy. Z jednej strony należy należy ustawić zakontraktowaną moc jak najniżej, aby zminimalizować związane z nią opłaty, a z drugiej zapewnić sobie zabezpieczenie przed przekroczeniem zakontraktowanej mocy aby nie musieć płacić kary za jej przekroczenie.

Strażnik Mocy Zamówionej MDC-20
Strażnik Mocy Zamówionej MDC-20

Dzięki odłączaniu odbiorników niepriorytetowych w okresach gdy maksymalne zapotrzebowanie na energię elektryczną zbliża się do owego umówionego poziomu, unika się opłat karnych na fakturze za energię elektryczną. Do realizacji tego zadania ograniczania poboru energii elektrycznej tak, by nie przekroczyć mocy zamowionej (zwanego też funkcją Strażnika Mocy) oferujemy urządzenie o nazwie MDC-20.

W niniejszym artykule czytelnik znajdzie:

 

Opis MDC-20

MDC 20 - Maximum Demand Controller czyli strażnik mocy zamówionej - to wydajne urządzenie umożliwiające kontrolowanie użycia obciążeń (wszelakich urządzeń elektrycznych, zwłaszcza klimatyzacji czy grzejników). Automatycznie zarządza zaprogramowanymi obciążeniami niepriorytetowymi gwarantując, że kontrola maksymalnego zapotrzebowania na energię nie zakłóca normalnego działania przedsiębiorstwa.

Stosuje on algorytm, który precyzyjnie odłącza i załącza zaprogramowane zestawy obciążeń (głównie różne niepriorytetowe odbiorniki energii) stosując ustawiany przez użytkownika system priorytetów i kalendarzy.

MDC-20 zabezpiecza przed przekroczeniem mocy zamówionej
MDC-20 zabezpiecza przed przekroczeniem mocy zamówionej

Funkcja pomiarowa może być realizowana na dwa różne sposoby: poprzez zliczanie impulsów zużytej energii (na przykład z licznika rozliczeniowego zainstalowanego w zakładzie) lub przez pomiar dodatkowym licznikiem bądź analizatorem produkcji Circutor SA. Oba sposoby są równie skuteczne jednak w drugim przypadku otrzymujemy i rejestrujemy także wartości innych parametrów sieci.

Główne cechy MDC 20:

 

Prezentacja video

Film reklamowy MDC-20u

 

Cenniki

Cennik MDC-20 dostępny jest tutaj:

 

Dokumentacja

Karta katalogowa dostępna jest pod adresem:

http://www.convert.com.pl/docs/karty/MDC-20_EN.pdf

Instrukcja dostępna jest pod adresem:

http://www.convert.com.pl/docs/instrukcje/MDC-20_en.pdf

Deklaracja zgodności CE producenta dostępna jest pod adresem:

http://www.convert.com.pl/docs/deklaracje/CE_MDC-20.2015.pdf